17 грудня 2021 року у Великій сесійній залі Львівської міської ради відбулася ГАЛА ПОЧЕСНИХ АМБАСАДОРІВ ЛЬВОВА. Міський голова Андрій Садовий вручив відзнаки 6-ти новообраним Амбасадорам. Цьогоріч до клубу Амбасадорів доєдналися науковці та культурна діячка.
- Григорій Дмитрів – декан хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Костянтин Дмитрук – заступник директора з наукової роботи Інституту біології клітини НАН України;
- Луцюш Запрутко – завідувач кафедри органічної хімії Познанського університету медичних наук;
- Ігор Мриглод – головний науковий співробітник Інституту фізики конденсованих систем НАН України;
- Іоланта Пришляк – заступниця генерального директора з організаційно-правових питань та зв’язків з громадськістю Львівської національної філармонії ім. Мирослава Скорика;
- Любов Янків-Вітковська – доцент кафедри Вищої геодезії та астрономії НУ «Львівська політехніка».
Нові Почесні Амбасадори Львова – представники наукового та культурного середовища Львова, які організовують та залучають до міста конференційні навчальні, музичні події. За їхньої участі відбуваються чимало унікальних конгресів, форумів, фестивалів. Новообрані Амбасадори активні діячі у своїй професійній сфері. Часто представляють Львів на національній та міжнародній арені, виступають як лектори та організатори конференц-подій. Вони також запрошують до міста делегації з інших країн, є співорганізаторами міжнародних зустрічей, обмінів, великих концертів, ініціаторами відкритих лекцій з експертами наукових сфер, тим самим позиціонуючи Львів як достойне місце для проведення ділових подій.
Новообрані Амбасадори, крім почесної відзнаки, отримали також сертифікат на 25 тис грн, який дозволяє використати кошти на організацію конференційних подій у Львові. Вручав Амбасадорам відзнаки та сертифікати міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив, що має велику честь приймати Галу Почесних Амбасадорів у стінах Львівської міської ради. Мер Львова подякував Амбасадорам за те, що вони вкладають свою енергію, знання в розвиток міста.
Гостьовим спікером на Галі Амбасадорів був Андрій Павлишин – історик, журналіст, перекладач з польської та англійської, член Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, викладач УКУ. Відомий зокрема як дослідник польсько-українських стосунків. Одна з останніх його робіт – переклад книги Войчеха Орлінського про життя Станіслава Лема. Це не лише біографія, а й докладна, драматична і чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, в якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.
На урочистій церемонії Андрій Павлишин розповідав про відомого футоролога, з Дня народження якого минає 100 років. Він коротко описав дитинство та юнацькі роки Лема, розповів про захоплення письменника-фантаста рідним Львова, а також закцентував увагу на його баченні майбутнього. У своїх книгах Лем писав про тріонну бібліотеку, що зараз можна інтерпретувати, як 3D принтери речей і органів, смартфони. Згадував про банки пам’яті, що зараз називаємо хмарними сховищами. Він також передбачив віртуальну реальність і всі нюанси, пов’язані з нею.
Для Львова постать Лема тільки відкривається сповна. Але вже зовсім скоро ще більше подій буде присвячено такій цікавій особистості, що з теплими спогадами згадувала місто Лева. У 2022 році планують відкрити мистецький простір «Lem Station», тобто станція Лема. Колишнє трамвайне депо на вулиці Вітовського перетвориться на унікальну локацію для проведення навчальних, культурних подій. Зокрема, тут вже запланували «Футурологічний конгрес» – велику тематичну подію, яка збере найкращих фахівців в галузі ІТ, науки і мистецтва.
Традиційно на церемонії нагородження директор Львівського конференц-бюро презентував успіхи Програми Амбасадорів за 7 років. Так, у клубі Почесних Амбасадорів зараз є 60 особистостей з 8-ми країн світі, які презентують Львів як місце для конференц-подій. Протягом останнього року команді бюро вдалося реалізувати спільно з Амбасадорами 21 проект. У 2021 році 12 Амбасадорів взяли участь у Програмі «Пакет Підтримки конференц-індустрії м. Львова», яка передбачає фінансування конференцій.
Андрій Павлів також розповів про досягнення Амбасадорів, яких у 2021 році було вельми багато. Почесні Амбасадори здобули наукові ступені, стали керівниками різних установ, увійшли в експертні ради своїх галузей, були нагородження преміями, отримали гранти, стали співорганізаторами та ініціаторами великих конгресів, конференцій, форумів.
На Галі директор бюро також анонсував відкриття нових конференц-локацій у Львові, які у 2022 та 2023 роках будуть готові приймати конференц-події. Переглянути перелік можна за посиланням.
Львівське конференц-бюро є засновником Програми Почесних Амбасадорів Львова.
З 2015 року координує співпрацю з Амбасадорами, яких обирає спеціальна комісія. Команда бюро допомагає Амбасадорам залучати та проводити конфренції у Львові, запрошувати до міста світових експертів для наукових, бізнесових подій, промоціювати Львів на міжнародних, національних подіях та у вузьких професійних середовищах, розвивати та промоціювати сфери діяльності Амбасадорів.
Більше фото з події за посиланням.
Переглянути пряму трансляцію можна тут.