Скільки відбулося конференцій у Львові? Яка кількість делегатів відвідала виставки? Які заявки були успішними для міста? Як розвивається Програма Почесних Амбасадорів? Які конференції отримали дофінансування в рамках Програми «Львів науковий»? Хто з відомих експертів відвідав Львів та був спікером на форумах? На яких міжнародних виставках команда LCB представила конференц-індустрію міста? На ці та інші питання під час публічного звіту давав відповіді директор бюро Андрій Павлів.
Аналізуючи конференц-ринок Львова, завжди є цікавою статистика. Адже цифри говорять самі за себе.
У 2019 у Львові відбулося 812 конференцій:
- 423 місцевого рівня;
- 236 національного;
- 153 міжнародного.
Це практично в два рази більше ніж у 2018 році. Така цифра свідчить про те, що Львів частіше обирають місцем для конференцій, бізнес зустрічей, тренінгів. Зокрема, збільшилася кількість конференцій, чисельність яких до 50 осіб. Найбільше ділових заходів відбулося в медицині, економіці та сфері послуг. Також великою є цифра наукових, освітніх та IT конференцій. Здебільшого, конференц-заходи відбулися в конференц-залах готелів. Також в університетах, академічних установах. І зовсім в унікальних локаціях. Традиційно у Львові пройшли масштабні конференц-події:
- BOOK Forum;
- IT Arena;
- Lviv Media Forum;
- HоRеCа Show;
- Lviv Eco Forum.
Близько 66 тис. відвідувачів взяли участь у спеціалізованих виставках: Дентал Україна, Агропорт, ТурЕкспо тощо.
Команда Львівського конференц-бюро у 2019 році активно працювала над залученням міжнародних конференцій. Було подано 23 заявки. Вже виграно 8. Ще 16 очікують свого підтвердження.
Представники міжнародних асоціацій все частіше відвідували Львів, обирали його місцем проведення своїх конгресів та форумів. Протягом року відбулося 10 ознайомчих турів. Зокрема, до Львова приїздили:
- генеральний секретар ЄБРР Енцо Кватрокіоче;
- президент Європейської асоціації ветеринарної фармакології та токсикології Лойд Рів-Джонсон;
- виконавча директорка The Airport Agency France Карін Бутот;
- директорка міста літератури ЮНЕСКО Ноттінгема, голова підгрупи літературних міст ЮНЕСКО Сенді Махал;
- директор Європейського Фестивалю Дизайну Деметріос Факінос;
- засновник бізнес конференції на круїзному лайнері NOMAD Cruise Йоханес Фолкнер та інші.
Візити представників міжнародних організацій, підготовка заявок на проведення міжнародних конференцій відбувалася й у співпраці з Почесними Амбасадорами Львова.
Програма Почесних Амбасадорів вже діє протягом 5 років, і налічує 45 експертів своєї галузі, які власним авторитетом та знаннями представляють Львів на національній та світовій арені. Протягом року відбулися зустрічі з Амбасадорами, неформальний Сніданок для ознайомлення ЗМІ, освітнього, наукового та бізнес середовища з Програмою, 5-та ювілейна Гала Почесних Амбасадорів, де було обрано 7 нових Амбасадорів:
🔸Тетяна Струк — директор Лінгвістичного Центру;
🔸Оксана Заячківська — завідувачка кафедри нормальної фізіології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;
🔸Андрій Наконечний — проректор з наукової роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;
🔸Богдан Шумилович — куратор проектів Центру міської історії Центрально-Східної Європи;
🔸Роман Кізима – дитячий онколог консультативної поліклініки та відділення хірургії КНПЛОР ЗУСДМЦ;
🔸Стівен Батлер – керуючий партнер Strategy Council UK;
🔸Пітер Мейєр-Расмуссен – генеральний директор Amardico 120 Ukraine and J&L Consulting.
В церемонії цьогоріч взяли участь і міжнародні конференц-спікери:
📍КШИСТОФ ЦЕЛЮХ – засновник та директор Celuch Consulting;
📍РОБ ДЕВІДСОН – керівник і власник консалтингової компанії MICE Knowledge;
📍ДЕМЕТРІОС ФАКІНОС – директор/партнер в European Design Awards;
📍КРІСТІАН МУЧЛЕХНЕР – директор Конференц-бюро Відня (1991-2019);
📍ФРАНСУА ЛАФОНТ – виконавчий директор Конгрес-Бюро Лексембургу.
Підтримка та розвиток наукового середовища, місцевих конференцій відбулася в рамках програми «Львів науковий». У 2019 році 12 конференцій здобули дофінансування у таких галузях як: фізика, хімія, біологія, комп’ютерні науки, медицина, туризм, право, культура.
Що ж до другої частини програми «Львів науковий» – премії Львівської міської ради талановитим вченим, то її розширили до нової Програми – «Львівська система дослідників», яка цього року вперше запрацювала у Львові. Свої заявки на участь подали 176 дослідників, серед яких кваліфікаційна комісія обрала 62-х переможців, які вже з квітня по грудень отримували стипендії відповідно до рейтинга (від 6 до 10 тис. грн щомісячно до кінця року).
У 2019 команда бюро відвідала чимало навчальних семінарів. Зокрема, представники LCB взяли участь в інтерактивно-інформативному воркшопі «Exchange Ideas Accelerator», де обмінювалися ідеями та практиками з представниками європейських конференц-бюро.
Директор бюро проходив навчання у Лондоні у літній школі конференц-індустрії, організованої асоціацією «Європейський маркетинг міст», де обговорювали маркетинг та промоцію міста, використання соціальних мереж та реклами, подання заявок на проведення конференцій. Також відвідали семінар у Швеції у рамках проекту «Sustainable Cross-Border Destinations-project», основна мета якого була налагодження співпраці у галузі стійкого туризму між Швецією, Польщею, Латвією та Україною.
Команда Львівського конференц-бюро також взяла участь у 8 міжнародних виставках та форумах, де промоціювала Львів, конференц-індустрію міста. Вдалося відвідати IMEX, IBTM, літню зустріч центральноєвропейського регіону ICCA, ICCA конгрес, Convene, Conventa та інші.
Також LCB було співорганізатором Event Industry Forum, Lviv Tourism Forum «Win with the Lion», організатором Дня ділової гостинності, навчального семінару «Conventa Trend Bar» за участі міжнародного експерта конференц-індустрії – Gorazd Cad.
Переглянути публічний звіт Львівського конференц-бюро можна за посиланням.