З початком повномасштабного вторгення до міста приїжджають іноземні лікарі, журналісти, дипломати, бізнесмени, представники міжнародних організацій. Крім того, що вони допомагають українським колегами на професійному фронті, також беруть участь у круглих столах, дискусіях, міні-форумах.
Ініціативу на відновлення конференцій у Львові бере на себе локальне середовище: університети, бізнес, громадські організації тощо. Наприклад, Український Католицький Університет та Національний університет «Києво-Могилянська академія» запустили серію візійних зустрічей на тему майбутнього оновлення України після закінчення війни, провели конференцію за участі колишніх послів при Святому Престолі від Литви, Грузії, Європейського Союзу та започаткували серію дискусій, присвячених модернізації України в час війни та повоєнний період.
З командою бюро ми побувати на першій з таких зустрічей, тема якої була: «Модернізація України: аналіз урядового плану відновлення та розвитку». На ній експерти обговорювали представлений на конференції у Лугано план відновлення України, що потрібно зробити, щоб план не залишився лише на папері.
Маємо декілька інсайтів:
- Організатори конференц-подій дуже серйозно підходять до питання безпеки. Вони розуміють, що зараз вся Україна під прицілом, тому шукають укриття на випадок тривоги, не повідомляють локацію наперед, забороняють використовувати геолокацію, фото території. Організовують малочисельні заходи, щоб уникнути скупчення людей і не порушувати закон воєнного часу. Концентрують свою увагу на короткотривалих подіях і можливістю доступу до інтернету, щоб усі охочі могли послухати доповіді.
- Живі події – це важливо. В першу чергу тому, що це нові ідеї, нові контакти, нові проекти. По-друге, тому що це про підтримку економіки.
- Сьогодні основні теми конференцій про те, як допомогти Україні в різних галузях. Це не про теорії, а про практичні кейси. В цьому аспекті українські експерти тісно співпрацюють з міжнародними колегами. Запрошують їх онлайн чи наживо виступити на конференції. З цієї співпраці народжується багато корисних ініціатив.
- Експертиза українців у медичній, гуманітарній, військовій справі зараз особливо цінується. Українські фахівці у реальному часі здобувають досвід і пропонують вирішення проблем, з якими іноземні колеги не мали справи раніше.
- MICE-ринок трансформувався та об’єднався, щоб допомогти. Наприклад, готелі йдуть назустріч та пропонують знижки на конференц-зали, кімнати для зустрічей.
- Є неабияка віра у перемогу України, в її майбутнє. Всі цілісно працюють над цим, кожен на своєму фронті. Також є розуміння, що після перемоги буде попит на проведення подій в Україні і до цього треба готуватися вже зараз. Міжнародні асоціації, коли планують свої події мають ряд вимог до локацій, до проживання. Вже зараз треба відповідати цим вимогам. Наприклад, здобувати сертифікацію у напрямку інклюзивності, сталого розвитку.