Міжнародна рада організацій фольклорних фестивалів і народного мистецтва (CIOFF) оголосила, що Львів розглядають містом наступного світового конгресу.

У 2019 році у місті відбулася Весняна зустрічі Центрального та Північноєвропейського сектору CIOFF. Успіх події дав підстави CIOFF Україна на чолі з національним делегатом Андрієм Сидором та Львівському конференц-бюро подати спільну заявку на проведення міжнародного конгресу у 2022 році.

Світові експерти з захисту нематеріальної спадщини внесли Львів до короткого списку претендентів на проведення конгресу. Вони визнають, що місто має всі шанси перемогти. Серед переваг називають:

  • наявність ансамблю історичного центруЛьвова, який внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
  • більш ніж 2 500 пам’яток архітектури та 5 стародавніх замків навколо міста, які розвивають багату європейську культурну спільноту;
  • статус Львова як культурної столиці України з 2009 року;
  • понад 50 фестивалів та міських святкувань, які щорічно відбуваються у місті;
  • фестиваль «Етновир», який відбувається піж егідою CIOFF приЮНЕСКО та Міжнародної Організації Народної Творчості (IOV);
  • підтримка державної та місцевої влади.

«Україна впевнено знайомить світ з своїми культурними традиціями. На всіх міжнародних виставках ми не втомлюємося говорити, якими нематеріальними багатствами володіємо. Для країни велика честь, що Львів отримав шанс прийняти 200 експертів з 60 країн на світовому конгресі CIOFF у 2022 році. Маємо ще одну платформу для популяризації української культури, фольклору, знайомства з етнографією», – наголошує Мар’яна Олеськів,  голова Державного агентства розвитку туризму України.

«Львів вкотре демонструє свій культурний потенціал, свою готовність зустрічати міжнародних друзів. Радіємо, що місто серед двох претендентів на проведення світового конгресу CIOFF у 2022 році.  Львів –  це центр збереження та плекання українських традицій. Проведення міжнародного конгресу – чудова можливість для обміну знаннями, представлення українського фольклору, народного побуту, а також вивчення нових культурних звичаїв. Це унікальна нагода об’єднати організацій, які працюють над збереженням нематеріальної спадщини», – зазначає Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

 

«Світовий конгрес CIOFF в Україні – це визнання та шанс. Високе визнання для міста, історична частина якого знаходиться у спадщині ЮНЕСКО, прийняти світову подію – генеральну асамблею організації, яка є частиною ЮНЕСКО. Хороший шанс запросити у 2022 році до Львова топових дослідників традиційних мистецтв та організаторів найпрестижніших фестивалів фольклору від Нової Зеландії до Мексики та від Бурунді до Фінляндії», – розповідає Андрій Сидор, національний делегат CIOFF в Україні.

Міжнародна рада організацій фольклорних фестивалів і народного мистецтва (CIOFF) є міжнародною неурядовою організацією в офіційному партнерстві з ЮНЕСКО і акредитована для надання консультаційних послуг Комітету Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Її штаб – квартира знаходиться в Confolens в Франції.  Україна є повноправним членом CIOFF з 1996 року. У 2020 CIOFF святкує 50 років від дня заснування.

Світовий конгрес CIOFF щороку збирає близько 200 представників національних секцій, міжнародних експерів з 60 країн членів організації. Делегати обговорють поточні та майбутні проекти, розповсюджують світову культурну та фолькльорну творчість, вивчають здобутки місцевої спадщини.